Ez lett a világ legbarátságosabb városa – mutatjuk, hányadik a listán Budapest
Ha külföldre költözöl, egyáltalán nem mindegy, mennyire mosolyognak rád az utcán, mennyire könnyű barátokat szerezni, és valóban érezheted-e azt, hogy ide tartozol. Az expatok (külföldön élő emberek) legnagyobb nemzetközi közössége, az InterNations minden évben elkészíti jelentését arról, mely városok a legélhetőbbek számukra – idén a barátságosság került a középpontba – írja a Denoffentlige.

A lista élére idén a dél-spanyolországi Málaga került. A több mint 12 500 külföldi munkavállaló véleménye alapján a város nem csak napsütéssel, tengerrel és tapasszal kényeztet, hanem melegszívű, nyitott helyiekkel is. A válaszadók 84 százaléka szerint a malagaiak barátságosak, és 67 százalékuk szerint könnyű beszédbe elegyedni velük – ezek az arányok jóval a világátlag fölött vannak.
A dobogó másik két fokára Mexikóváros és Alicante kerültek, de a top 10-ben négy spanyol város is szerepel –
úgy tűnik, a mediterrán életstílus és a mosolygós emberek valóban mágnesként vonzzák a külföldieket.
A lista végén viszont kevésbé derűs a helyzet: négy német város is a legutolsó helyeken végzett, köztük München, ahol a legtöbb külföldi munkavállaló szerint nehéz kapcsolatokat építeni és beilleszkedni.
Budapest a középmezőny aljára került
Budapest a 35. helyen végzett az 52 várost tartalmazó listán. Ez azt jelenti, hogy a külföldiek sem kiemelkedően pozitívan, sem kifejezetten negatívan nem nyilatkoztak róla. Bár sokan szeretik a város kulturális kínálatát, megfizethetőségét és szépségét, a társas kapcsolatok kialakítása több külföldi munkavállaló számára kihívást jelent, főként a nyelvi nehézségek miatt.
A világ legbarátságosabb városai a külföldi munkavállalók szerint:
- Málaga, Spanyolország
- Mexikóváros, Mexikó
- Alicante, Spanyolország
- Valencia, Spanyolország
- Ras Al Khaimah, Egyesült Arab Emírségek
- Bangkok, Thaiföld
- Madrid, Spanyolország
- Panama City, Panama
- Nairobi, Kenya
- Muscat, Omán
A lista legutolsó helyein több nagyváros is szerepel, köztük Koppenhága (36.), Luxembourg, Párizs, valamint öt német város – köztük Berlin, Frankfurt, és a legutolsó helyen München. Ezekben a városokban a külföldiek leggyakrabban az elutasító légkört, a nehezen alakítható emberi kapcsolatokat és a zárkózott helyieket említették negatívumként.