Zátonyra futott 200 utassal a hajó a Dunán, ott is szilvesztereztek a vendégek
Körülbelül kétszáz utassal a fedélzetén a Dunán vesztegelt a Nickovision nevű kirándulóhajó szilveszter napján – írta a Telex.
A hajó december 26-án indult Passauból, és Melk, Bécs, valamint Esztergom érintésével Budapestre tartott volna. Az alacsony vízállás miatt azonban nem tudott továbbhaladni, ezért a budapesti programokra buszokkal szállították az utasokat.

Ez már előrevetítette a később kialakult problémákat. A tervek szerint a hajó szilveszter éjjel a szlovák főváros felé indult volna tovább. A hajó kedd éjfélkor Gönyű térségében, sekély vízben zátonyra futott. Szerdán egy vontatóhajó próbálta a Nickovisiont mélyebb vízbe húzni, sikertelenül. Így az utasok kénytelenek voltak a hajón tölteni a szilvesztert.
Bár a hajóút legolcsóbb jegye is körülbelül 1300 euróba került, a zátonyra futás nem rontotta el a hangulatot.
Az egyik utas szerint tehetetlenek voltak a helyzettel szemben, de az estét mégis jókedvűen töltötték. A szilveszteri vacsorát követően DJ és karaoke szórakoztatta a jelenlévőket.
Újév reggelén egy másik vontatóhajó is megpróbálta kiszabadítani a hajót, eredmény nélkül. Az utasokat végül bárkákkal egy másik hajóra szállítják át, amellyel eljuthatnak Pozsonyba.
Az alacsony vízállás problémát jelenthet rendszeresen a Dunán
A történtek ismét ráirányítják a figyelmet a Duna alacsony vízállásából fakadó kockázatokra, amelyek az utóbbi években egyre gyakrabban nehezítik a folyami hajózást.
A tartósan alacsony vízszint nemcsak a menetrendszerű közlekedést és a turisztikai hajóutakat érinti, hanem a biztonságos hajózást is komoly kihívások elé állítja, különösen a sekélyebb szakaszokon.
A szakértők szerint a hasonló esetek a jövőben gyakoribbá válhatnak, amennyiben a vízjárás szélsőségei tartóssá válnak.

