Úszó Eb: Hosszú Katinka továbbjutott; délután ketten is a döntőben úsznak

Kapás Boglárkáért és Szilágyi Liliánáért lehet izgulni, a mix vegyesváltót viszont kizárták.

Szerző: Startlap

Forrás: startlap.hu | 2018-08-06 15:59

Fotó: MTI/EPA/Lars Möller

A glasgow-i úszó Európa-bajnokság negyedik napján is számos versenyszámban lehetett izgulni a magyarokért. Elsőként Biczó Bencéért, aki 200 méter gyorson (1:51.12) csak a 48. helyet érte el, így nem jutott tovább. Kozma Dominik végül nem is úszott, Németh Nándor pedig a 19. lett, így ő is kiesett.

Az 50 méter pillangón már nagyobb sikert könyvelhettünk el, bár Milák Kristóf a 37. helyen végzett, Cseh László (23.53) hetedik lett, így bejutott a délutáni elődöntőbe. Utánuk Hosszú Katinka (1:00.15) és Burián Katalin (1:00.28) úszott 100 méter háton, és végül a 7., illetve a 8. jutottak tovább, ráadásul Burián új egyéni csúcsot úszott.

A mix 4×100 méteres vegyesváltó számára pocsékul alakult a nap, nem elég ugyanis, hogy a Balog Gábor, Sztankovics Anna, Verrasztó Evelin és Kozma Dominik négyes a 12. helyen végzett, és nem jutott tovább, a csapatot rossz váltás miatt még ki is zárták.

A délelőtti program utolsó magyar versenyzője Késely Ajna volt, aki 1500 méter gyorson a 3. helyen jutott be a döntőbe.

Honfitársainkért pedig délután is lehet szorítani, Kapás Boglárka és Szilágyi Liliána ugyanis 200 méter pillangón egymás ellen küzdhet az aranyéremért, míg a többiek a döntőbe jutásért úszhatnak.

ÚSZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, GLASGOW
2. NAP, ESTI PROGRAM

18.00: női 200 méter pillangó, döntő (Kapás Boglárka, Szilágyi Liliána)
18.13: női 100 méter hát, elődöntők (Hosszú Katinka, Burián Katalin)
18.21: férfi 200 méter gyors, elődöntők (Németh Nándor első tartalék)
18.41: mix 50 méter pillangó, elődöntők (Cseh László)

A programban csak azokat a futamokat tüntettük fel, amelyekben magyar résztvevő is van.
Élő közvetítés: Eurósport1, M4 Sport

Mai nap hírei

Magyarázkodnak a TV2 műsorának szereplői: Szabó Ádám tényleg beleszeretett egyik kollégájába?