Újabb magyar siker: a cselgáncsozó Szigetvári Mercédesz junior Európa-bajnok lett

Szigetvári Mercédesz aranyérmet nyert a nők +78 kilogrammos súlycsoportjában a szófiai junior cselgáncs Európa-bajnokságon.

Szerző: Startlap

Forrás: startlap.hu | 2018-09-16 14:22

Szigetvári Mercédesz (balról a második) - fotó: judoinfo.hu

A judoinfo.hu szakportál beszámolója szerint a Mogyi-Bajai JC nehézsúlyú versenyzője sorrendben izraeli, horvát, török, a döntőben pedig német ellenfelével szemben aratott egyaránt ippon értékű győzelmet.

A mezőnyt 18 induló alkotta.

A magyar cselgáncsozók korábban húsz alkalommal nyertek Európa-bajnoki aranyérmet ebben a korosztályban: a sort 1977-ben Ozsvár András nyitotta Berlinben, a legutóbbi pedig Pupp Réka volt három évvel ezelőtt Oberwartban.

A bolgár fővárosban bronzérmes lett a férfiak 90 kilogrammos kategóriájában Tóth Apor, a nők 78 kilós súlycsoportjában pedig Tóth Fanni.