Felhőkarcoló-tilalmat vezetnek be Magyarországon – de a Mol azért építhet egy 120 méteres magasházat

Startlap - Startlap
Már a helye is megvan.

A keddi kormányinfón jelentette be Gulyás Gergely,  hogy a kormány engedélyezi a Mol-nak, hogy felépítse a 120 méter felhőkarcolóját a Kopaszi-gáton.

Az előző ciklusban Lázár János még a Mol-székház megépítését is ellenezte, tavaly decemberben még tájsebnek nevezte az épületet – írja a 444.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter arról is beszámolt, hogy a kormány tárgyalt a magasházakról, és a kabinet szándéka egyértelműen az, hogy a Budapest megőrizhesse hagyományos arcképét, ezért felhőkarcoló-tilalmat vezet be Magyarországon.

A szabályozás szerint 65 méterig nem esnek a szabályozás alá az épületek, 65 és 90 méter között bonyolult, esztétikai szempontokat is figyelembe vevő engedélyezési folyamat lesz szükséges, 90 méter feletti felhőkarcoló pedig nem épülhet a hatályba lépést követően.

 

Gulyás elmondta, hogy a Molnak, az OTP-nek és a Richternek mint a magyar gazdaság három regionálisan is jelentős zászlóshajójának informális egyeztetéseken ajánlották fel, hogy székházat, toronyházat építhessenek. Közülük a Mol volt az egyetlen, amely élni kívánt ezzel, így 120 méteres magasháza épülhet meg – tette hozzá.

A Mol épületéről még a szabályozás megszületése előtt született döntés.

Szimbólum születik

A Mol honlapján 2017. október 2-án ismertették a MOL Campus névre keresztelt új székház terveit. Mint írják, a felhőkarcolót Budapesten, a XI. kerületben, a Kopaszi-gát mellett születő új városnegyedben, a BudaParton építik majd fel.

A 28 emeletes épület magassága 120 méter lesz. A toronyházban 2500 munkaállomás lesz majd, a teljes bruttó szintterület pedig megközelítőleg 83 ezer négyzetméter lesz. A MOL tulajdonában álló telken épülő irodaház előreláthatólag 2021-re készül el

 

–       olvasható a honlapon.

https://www.facebook.com/mol.magyarorszag/photos/?tab=album&album_id=1677937362239841

A Foster + Partners által megálmodott épület „a fejlődés, a modern szemlélet és az egység szimbóluma lesz Budapest látképében”. Az épület megvalósításában az építésziroda magyarországi partnere a FintaStúdió lesz.

A MOL Campus tetején kialakított kilátóterasz a nagyközönség számára is látogatható lesz.

 

(MTI)

Ez is érdekelhet

képcím

Varga Judit szerint Magyar Péter nárcisztikus személyiségzavarban...

képcím

Mi történt azóta, hogy Magyar Péter közzétette a hangfelvételt?

képcím

Gulyás Gergely reagált Magyar Péter hangfelvételére