A Pénzügyminisztérium elhelyezkedési segítséget nyújt a szarvasi gyár elbocsátott dolgozóinak

Startlap - Startlap
A több mint 400 dolgozóból egyelőre 22 fő talált új munkát - őket azonnali hatállyal átvette a telephelyen működő egyik cég.

A Pénzügyminisztérium bejelentette, hogy fokozott figyelemmel kísérik a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. elbocsátott munkavállalóinak sorsát – írja az MTI. A tárca arra kérte a területileg illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztályát, hogy minden rendelkezésre álló eszközzel segítse a munkanélkülivé vált dolgozók gyors elhelyezkedését.

A minisztérium kiemelte: a Békés megyei Kormányhivatal folyamatos kapcsolatot tart a szakszervezettel és a termelést bejezeő céggel, valamint készen állnak arra, hogy az érintett 400 munkavállalót szükség esetén átképzésekkel, munkaerő-közvetítéssel, illetve különböző munkaerőpiaci programokba való bevonással segítsék.

Szarvas járásban 400 szabad álláshely van

A közlemény arra is kitér, hogy a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat január végi adatai szerint a megyében több mint 1200 betöltetlen versenypiaci álláshely volt, ezen belül csak a szarvasi járásban nagyjából 400 szabad állás volt. Mint írják, a legfontosabb, hogy a dolgozóknál a munkából-munkába elv érvényesüljön, amelynek érdekében a kormányhivatallal együttműködésben állásbörzék szervezése, folyamatos ügyfélszolgálat biztosítása, csoportos tájékoztatók tartása, illetve a környező munkáltatók felderítése is megvalósulhat.

A dolgozók újbóli munkába állását a kormányzat mobilitási támogatásai is megkönnyíthetik. A szarvasi gyár 22 munkavállalójának már meg is van az új munkahelye: őket egy másik, a cég telephelyén működő vállalat azonnali hatállyal átvette. Ezen kívül mintegy 20 jelentős környékbeli foglalkoztató jelezte, hogy készen állnak közreműködni a munkavállalók elhelyezésében. 

Közel hetvenéves múltra tekint vissza a szarvasi cég

Az 1952-ben alapított Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. csütörtökön jelentette be a termelés befejezését, és ezzel együtt a teljes létszámleépítést, vagyis több mint 400 ember elbocsátását. A társaság súlyos likviditási gondjai miatt fejezi be működését, amit részben a lámpagyártás piaci környezetének megváltozása okozott.

A nyilvános cégadatok szerint a vállalat 2017-ben 4,79 milliárd forint, 2016-ban évi 3,76 milliárd forint nettó árbevételt ért el. 2016-ban még 55,89 millió forint nyereséggel zártak, 2017-ben viszont már 217,71 millió forint veszteséget termeltek. Pedig tavaly áprilisban még egy kétmilliárd forintos fejlesztést jelentettek be, melynek keretében az egyik IKEA lámpacsalád kizárólagos gyártójává váltak.

Ez is érdekelhet

képcím

Reagált L. Simon László arra, hogy menesztették a Nemzeti Múzeum...

képcím

Elszállt a költségvetés: 1100 milliárddal lesz nagyobb a hiány

képcím

Földrengés volt Szarvas környékén